Menu
Екологічною ситуацією задоволені 70% українців

Екологічною ситуацією задоволені 70% українців

Екологічну ситуацію на місцевому рівні 9% українців оцінюють як цілком благополучну, а 61% як нормальну, свідчать дані опитування Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи".

В той же час у цьому питанні є суттєві регіональні відмінності: у регіонах Сходу та Донбасу, відповідно, 33% та 34% характеризують економічну ситуацію як несприятливу і навіть критичну.

Серед найгостріших екологічних проблем як на регіональному, так і на державному рівні населення України визначає проблеми засмічення природи побутовими відходами (59%), проблему забруднення атмосфери шкідливими викидами (44%) та проблему неякісної води (42%). Відчутно менший сегмент населення стурбований сьогодні наслідками Чорнобильської аварії (32%), проблемою знищення лісів та резонансною у глобальному вимірі проблемою зміни клімату (29% та 28% відповідно).

У питанні щодо можливості економічного зростання держави без заподіяння шкоди навколишньому середовищу думки розділилися: 43% опитаних вважають, що це можливо, 38% – що ні. Причому ці відмінності мають регіональний характер: у Західному та Центральному регіоні більшість населення впевнені, що можливе економічне зростання без заподіяння шкоди навколишньому середовищу (на Заході так вважають 50%, у Центрі – 47%, протилежну думку мають, відповідно, 34% та 32 %). А ось у Східному та Південному регіонах і, особливо, на Донбасі, більшість впевнені, що економічне зростання неможливе без шкоди навколишньому середовищу (так вважають, відповідно, 47% - на Сході, 43% на Півдні та 47% на Донбасі, не згодні з такою думкою, відповідно, 40%, 35% та 34%).

Відповідно до опитування компанії Research & Branding Group у березні 2013 року більшість жителів країни (60%) вважали, що за останні п'ять років екологічна ситуація в місцевості їх проживання загалом погіршилася і лише десята частина населення вважала, що ситуація покращилася. Також майже третина (28%) вважала, що нічого не змінилося.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Екологічна частина опитування була здійснена на запит Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина".