Menu
Київ може опинитися на межі екологічної катастрофи

Київ може опинитися на межі екологічної катастрофи

На прес-конференції на тему «Як врятувати Київ від екологічної катастрофи», яка проходила кілька днів тому у столиці, неодноразово було згадано про необхідність реконструкції Бортницької станції аерації.

Йдеться про єдину в столиці станцію очищення стічних вод, яка очищає стоки від усього міста. Реконструкція станції запланована вже багато років. За словами чиновників, проєкт реконструкції вже готовий, але він має пройти кілька перевірок та затвердження Кабінетом Міністрів.

Як відомо, кошти на реконструкцію станції аерації мають надійти від Кабміну та Японії. Реалізація даного проєкту з реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації дозволить урятувати Київ від техногенної катастрофи.

Бортницька станція аерації є складним комплексом для очищення стічних вод. Небезпека є наявністю на мулових полях об'єму опадів, що у кілька разів перевищує проектне навантаження, що може призвести до прориву дамби. У такому разі весь мул може потрапити до Дніпра та отруїти воду, яку п'є дві третини населення України.