Menu
Відсутність автономних станцій очищення стічних вод на курортах Прикарпаття

Курортне Прикарпаття ризикує потонути у стоках

В останні роки карпатські курорти стали улюбленим місцем відпочинку для дедалі більшої кількості туристів як у літній період, так і для зимового відпочинку.

На перший погляд все чудово – цікава культура, гарна природа, чисте повітря. Ніхто навіть не підозрює, що в таких казкових місцях існують проблеми, які згодом можуть дійти і до екологічної катастрофи.

Уся справа у стічних водах, які у величезній кількості стікають до місцевих гірських річок, через те, що тут немає системи каналізації.

Практично кожне з прикарпатських курортних міст зіткнулося з проблемами каналізації: застарілі системи, постійні збої у роботі каналізації або взагалі її відсутність. У деяких містечках були спроби встановлення очисних споруд, але в процесі їх встановлення чи експлуатації постійно виникали якісь проблеми – то технологічні порушення у будівництві, то поломки. Як звичайно, вирішення таких проблем упирається в гроші. Для будівництва сучасних очисних споруд потрібна величезна сума грошей, яку місцеві бюджети не можуть виділити.

Але в деяких регіонах таки були встановлені очисні споруди сучасного зразка, що хоч трохи рятують ситуацію. Проте місцеві екологи попереджають – очисні установки лише частково вирішують проблему. Головні шкідники, з ким треба боротися – це приватні садиби, які скидають побутові стоки у річки. Така поведінка незабаром може призвести до сильного засмічення гірських річок і згодом до екологічної катастрофи в Карпатах.

Але не варто заздалегідь налаштовувати себе на негатив. Вирішення проблеми існує – автономна станція очищення стічних вод. Така система має безліч плюсів для встановлення у приватних будинках.

По-перше автономна станція очищення стічних вод – це абсолютно екологічна установка, не шкодить ні здоров'ю людини, а ні природі, що дуже важливо для екологічно чистого гірського регіону. По-друге, дані установки очищають стічні води до рівня чистої технічної води, яку можна використовувати в господарстві або ж скидати біля водоймища. І по-третє, якщо це курортна зона, то комфортні та безпечні умови проживання мають бути гарантовані гостям краю.

Якщо кожен мешканець усвідомлює всю серйозність ситуації та встановить вдома автономну станцію очищення стічних вод, то це не лише вирішить проблему забруднення зовнішнього середовища, а й зробить їхній побут комфортнішим, як у цивілізованих європейських містах.